Oficiálne stránky obce Hanigovce www.hanigovce.sk

Ako bude človek vyzerať o 1000 rokov?
Publikované: Štvrtok, 15.12. 2011 - 11:38:06
Vec: Informácie


Ako bude človek vyzerať o 1000 rokov? Genetici vraj už vedia…

Od opice k modernému človeku. Tu sa evolúcia zastavila, ďalší vývoj nás podľa vedcov nečaká. Už po stáročia sa vedci snažili predpovedať vývoj ľudskej rasy.

Niektorí tvrdili, že sa časom vyvinieme v dokonalé bytosti, druhí videli budúceho človeka ako zabedneného škriatka s obrou hlavou, ktorý celý deň tupo čučí na televízor a počítač. Ale kde je pravda?

Britskí genetici to už vraj vedia! „Zabudnite na obe vízie. Pozrite sa na seba do zrkadla. Áno, presne takto budú vyzerať ľudia o tisíc i milión rokov,“ hovoria. Podľa profesora Steva Jonesa už evolúcia jednoducho skončila.

Ľudia predtým umierali veľmi často ešte pred dosiahnutím plnoletosti. V krutých podmienkach spolu súťažili o to, kto prežije. Došlo na prirodzený výber. Prežili len tí najsilnejší. Vďaka ústrednému kúreniu, dostatku jedla a všetkým ďalším vymoženostiam modernej doby už boj o prežitie odpadá. Podľa najnovších výskumov však hrozí zánik až štvrtine ostatných cicavcov. Ohrozené sú okrem iného ľadové medvede, kaspické tulene, ružové kraby či iberské rys

Zatiaľ náš vývoj vyzerá takto.........

Tento článok si môžete prečítať na webe Oficiálne stránky obce Hanigovce www.hanigovce.sk
http://www.hanigovce.sk

Tento článok nájdete na adrese:
http://www.hanigovce.sk/modules.php?name=News&file=article&sid=5