Oficiálne stránky obce Hanigovce www.hanigovce.sk
 
 
 
 
Kalendár
 
Dnes je: Štvrtok
2. apríl. 2020

Sviatok má:
dnes: Zita
zajtra: Richard
pozajtra: Izidor
včera: Hugo

IP:3.83.188.254.
ec2-3-83-188-254.compute-1.amazonaws.com
 
 
 
Hlavné menu
  MenuMaker produced NavBar  
 
 
Úradná tabuľa
 
Úradná tabuľa
 
 
 
Mapa Hanigovce
 
Mapa Hanigovce
 
 
 
Poštové schránky
 
TU môžeš zmeniť svoje HESLO, ak zadaš svoju E-mial adresu a STARÉ heslo!
 
 
 
Oficiálne stránky obce Hanigovce www.hanigovce.sk: Oznamy grékokatolícke

Vyhľadávanie v tejto téme:   
[ Ísť na úvodnú stránku | Vybrať novú tému ]
 
 

 
: Začalo sa 40 dňové pôstne obdobie ...
 
Oznamy grékokatolícke Kresťania dnes slávia prvú pôstnu nedeľu pred Veľkou nocou

      Kresťania na Slovensku i v zahraničí slávia dnes (9. marca) prvú pôstnu nedeľu 40-dňového pôstu pred Veľkou nocou, najväčšími a najstaršími sviatkami kresťanského kalendára. Počas bohoslužieb si pripomínajú význam pokánia, pôstu, modlitieb, zmierenia s Bohom i ľuďmi a lásky k blížnym. Duchovní povzbudzujú veriacich k častejším modlitbám a čítaniu Božieho slova, k duchovnej obnove.

Pokračovanie ...

Autor: kron - Nedeľa, 09.03. 2014 - 21:35:55
(Zobraziť celý článok | 2420 bajtov | | Hodnotenie: 0)
 
 
 
Pozvánka na biskupskú vysviacku Mons. Milana Lacha SJ v Ľutine
 
Oznamy grékokatolícke
Gréckokatolícky arcibiskupský úrad v Prešove pozýva na slávnostnú archijerejskú svätú liturgiu spojenú s biskupskou vysviackou Mons. Milana Lacha SJ, pomocného biskupa pre gréckokatolícku Prešovskú archieparchiu, ktorá sa uskutoční v sobotu 1. júna 2013 o 10:00 v Bazilike Zosnutia Presvätej Bohorodičky na pútnickom mieste v Ľutine.
Hlavným svätiteľom bude prešovský arcibiskup a metropolita Mons. Ján Babjak SJ, hlava Gréckokatolíckej cirkvi na Slovensku. Spolusvätiteľmi budú košický eparchiálny biskup Mons. Milan Chautur CSsR a bratislavský eparchiálny biskup Mons. Peter Rusnák. V homílii sa prihovorí arcibiskup Mons. Cyril Vasiľ SJ, sekretár Kongregácie pre východné cirkvi. Na slávnosti sa zúčastní aj arcibiskup Mons. Mario Giordana, apoštolský nuncius na Slovensku, a ďalší arcibiskupi a biskupi byzantského a latinského obradu zo Slovenska a zahraničia.
Svätý Otec František vymenoval otca Milana Lacha SJ za pomocného biskupa pre Prešovskú archieparchiu a titulárneho biskupa ostrazinského 19. apríla 2013. Je v poradí tretím pomocným biskupom v histórii Prešovskej eparchie, v súčasnosti archieparchie. Novovymenovaný biskup sa narodil 18. novembra 1973 v Kežmarku v gréckokatolíckej rodine. V roku 1995 vstúpil do noviciátu Spoločnosti Ježišovej, kde po dvoch rokoch zložil jednoduché večné sľuby. Kňazskú vysviacku prijal 1. júla 2001 v gréckokatolíckom Katedrálnom chráme Narodenia Presvätej Bohorodičky v Košiciach. V roku 2009 získal doktorát na Pápežskom východnom inštitúte v Ríme. Od roku 2011 pôsobil ako prodekan pre zahraničné vzťahy a pre rozvoj na Teologickej fakulte Trnavskej univerzity v Bratislave, kde prednášal kresťanskú spiritualitu a spiritualitu kresťanského Východu. Slávnostnú archijerejskú svätú liturgiu spojenú s biskupskou vysviackou bude v priamom prenose vysielať RTVS – Slovenská televízia a Rádio Lumen. 

Autor: krehlik - Piatok, 31.05. 2013 - 16:20:03
(Zobraziť celý článok | 2109 bajtov | Hodnotenie: 0)
 
 
 
Kvetná nedeľa s Františkom 1.
 
Oznamy grékokatolícke Na Kvetnú nedeľu, 24. marca, prinesie Televízia LUX priamy prenos z Vatikánu. Obrady Kvetnej nedele sa začínajú v strede svätopeterského námestia pred obeliskom. Pápež František požehná palmové ratolesti a v procesii s mladými prichádza pred Baziliku sv. Petra, kde pokračuje svätá omša. Výnimočnosťou tejto slávnosti je, že počas nej zaznie evanjeliové rozprávanie o Kristovom utrpení, ľudovo nazývané Pašie. Priamy prenos zo slávnosti môžu diváci Televízie LUX sledovať so začiatkom o 9:30 hod. O 12:00 h. odvysielame pápežov príhovor a modlitbu Anjel Pána. Na Kvetnú nedeľu sa v Katolíckej cirkvi slávi aj Svetový deň mládeže. Tento rok ide o 28. Svetový deň a slávi sa na úrovni diecézy. Jeho témou je citát z Matúšovho evanjelia: “Choďte a učte všetky národy!” (porov. Mt 28, 19).

Autor: krehlik - Sobota, 23.03. 2013 - 12:00:52
(Zobraziť celý článok | 953 bajtov | Hodnotenie: 0)
 
 
 
: Liturgický poriadok od 24.12. 2012 do 30.12. 2012
 
Oznamy grékokatolícke
Deň
Hodina
Na úmysel
Sviatky - komentáre
Pondelok
19:30 Predvečerie narodenia Pána
Utorok
8:30 Narodenie Pána
Streda
10:30 sv. Božej rodiny
Štvrtok
Piatok
Sobota
Nedeľa
8:30

Autor: krehlik - Štvrtok, 27.12. 2012 - 12:52:50
(Zobraziť celý článok | 1452 bajtov | | Hodnotenie: 0)
 
 
 
Christos voskrese! Voistinu voskrese!
 
Oznamy grékokatolícke
Text

Tento pozdrav prvýkrát použil anjel, keď vítal pri otvorenom hrobe Kristovom sväté ženy – myronosičky. «Keď vošli do hrobu, na pravej strane videli sedieť mladíka oblečeného do bieleho rúcha a stŕpli. On sa im prihovoril: „Neľakajte sa! Hľadáte Ježiša Nazaretského, ktorý bol ukrižovaný. Vstal zmŕtvych. Niet ho tu“ » (Mk 16,5-6).
Christos voskrese! Tento pozdrav používame od radostného sviatku Vzkriesenia až do sviatku Nanebovstúpenia Pána. Často počujeme, že náš obrad je krásny. No jeho krása spočíva v hlbokom duchovnom zážitku, ktorý prežívame nielen v chráme, ale si ho nesieme so sebou i do svojich domovov.


Pokračovanie ...

Autor: pepex - Nedeľa, 08.04. 2012 - 23:40:37
(Zobraziť celý článok | 6281 bajtov | Hodnotenie: 0)
 
 
 
16 článkov (4 stránok, 5 článkov na stránku)
[ 2 | 3 | 4 ]
Prejsť na:
 
 
 
Počítadlo
 
Verejných návštev
stránok od 11.12.2011

[ Viac ]
 
 
 
Anketa
 
Ako sa Vám páči naša WEB stránka?

Slabá
Pekná
Veľmi peknáVýsledky
Ďalšie ankety

Hlasov 257
 
 
 
Počasie
 
Predpoveď počasia : www.meteo.sk
Fáza mesiaca


SATELITY
   SHMÚ       EUMETSAT
   
 
 
KALKULAČKA
 
Kalkulačka
 
 
 
 
 
Radio
 
Stanica:
Nie je voľba

<a href=''>Play Nie je voľba</a>
Hrať v samostatnom okne
 
 

OCHRANA OSOBNÝCH ÚDAJOV©2010
WWW.krehlik.eu WEBmaster: Krehlík Ján st.
Čas potrebný k spracovaniu stránky 0.25 sekúnd


   Admin
Infor. o registracii domeny