Oficiálne stránky obce Hanigovce www.hanigovce.sk
 
 
 
 
Kalendár
 
Dnes je: Pondelok
6. apríl. 2020

Sviatok má:
dnes: Irena
zajtra: Zoltán
pozajtra: Albert
včera: Miroslava

IP:3.235.29.190.
ec2-3-235-29-190.compute-1.amazonaws.com
 
 
 
Hlavné menu
  MenuMaker produced NavBar  
 
 
Úradná tabuľa
 
Úradná tabuľa
 
 
 
Mapa Hanigovce
 
Mapa Hanigovce
 
 
 
Poštové schránky
 
TU môžeš zmeniť svoje HESLO, ak zadaš svoju E-mial adresu a STARÉ heslo!
 
 
 
Oficiálne stránky obce Hanigovce www.hanigovce.sk: Informácie

Vyhľadávanie v tejto téme:   
[ Ísť na úvodnú stránku | Vybrať novú tému ]
 
 

 
1. sväté prijímanie
 
Informácie

V nedeľu 5. júna sa v našom gréckokatolíckom chráme konala slávnosť – krásna a vzácna. Do nádherného, kvetmi vyzdobeného chrámu vstúpila za sprievodu otca Richarda Harvilka smelá a usmiata Denisa Hudáková, ktorá po prvýkrát prijala sviatosť Najsvätejšej Eucharistie. Dlhodobej a svedomitej príprave na tento veľký deň predchádzala sviatosť Zmierenia, ktorá sa konala pred svätou liturgiou. S čistým srdcom sa tak mohla Deniska postaviť pred oltár. Slávenie slávnosti, kedy Deniska prvýkrát prijala Ježiša do svojho srdca bolo požehnaním aj pre všetkých prítomných veriacich. ..


Autor: kron - Štvrtok, 16.06. 2016 - 21:54:19
(Zobraziť celý článok | 784 bajtov | Hodnotenie: 0)
 
 
 
V priemyselnom parku v Lipanoch začína nová firma
 
Informácie

Nová firma pribudne v priemyselnom parku v Lipanoch. Poľský investor sa bude zameriavať na produkciou asfaltu, prácu tu nájde 20 ľudí.

Priemyselný park v meste funguje od roku 2006, kedy sa ho podarilo so štátnou pomocou postaviť. Aktuálne tu našlo prácu 64 ľudí v šiestich firmách. Medzi ďalšie firmy, ktoré budú v lipianskom priemyselnom parku pôsobiť, sa zaradí aj poľský podnikateľ Machnik s firmou na Slovensku podnikajúcou ako Machjan Slovakia, 
s.r.o. Tá sa venuje hlavne cestným stavbám, napríklad pri Krynici postavila most a ochranný val okolo Dunajca. Na poľskej strane zamestnáva 300 ľudí, v Lipanoch ich plánujú zamestnať približne 20.

„ Ak ste sa boli pozrieť v lokalite Za traťou, tak ste si všimli, že firma Machjan si pripravuje pozemok na svoju činnosť,“ opísal aktuálny stav vo firme počas zasadnutia mestského zastupiteľstva prednosta úradu Emil Jacko. Na pozemku v parku pribudne vďaka podnikateľovi obaľovačka asfaltu spolu s potrebným zázemím. Ku koncu 2015 bolo v parku celkovo 64 zamestnancov, čo predstavuje zníženie stavov. Kým napríklad firma Teprofa Slovakia, s. r. o., zamestnáva najväčší počet – 30 ľudí, Tescoma Travel Agency, s. r. o., má jedného a Repox, 
s. r. o., aktuálne dvoch. 


Pokračovanie ...

Autor: kron - Pondelok, 04.04. 2016 - 14:34:17
(Zobraziť celý článok | 1422 bajtov | Hodnotenie: 0)
 
 
 
Vlci útočia ...
 
Informácie

V našej dedine sa čoraz častejšie stáva, že máme nečakanú a nevítanú návštevu. Pohybujú sa tu vlci. A to nielen na horách ako to bolo starým dobrým zvykom, ale aj blízko domov obyvateľov, ktorí majú oprávnené obavy z týchto divokých šeliem, ktoré úplne stratili plachosť a správajú sa priam „kamarátsky“. Vlka videla poštová doručovateľka na ceste v dolnej časti obce, mládež pri prechádzke na Hanigovský hrad, či cestujúci SAD v blízkosti cesty. Škody robia aj miestnemu chovateľovi oviec a chovateľom kôz. Postrachom pre nich nie je ani pastier so psom. Škody spôsobené vlkmi boli hlásené aj v okolitých dedinách. Vlk je do konca októbra chránený, takže chovateľom, poľovníkom a aj nám obyčajným ľuďom ostáva len veriť, že do tej doby sa nič nezvyčajné neudeje. Z dôvodu týchto udalostí navštívil našu obec aj štáb spravodajstva TV Markíza, kde občania aj starostka verejne vyhlásili obavy z týchto šeliem. Dúfajme len, že Lesná správa, ako odpoveď na naše žiadosti nájde pre nás vhodné riešenie. autor: Jana Rabatinová


Autor: kron - Piatok, 02.10. 2015 - 20:18:20
(Zobraziť celý článok | 1278 bajtov | Hodnotenie: 0)
 
 
 
Štedrá Matka príroda ...
 
Informácie

Leto je už nenávratne za nami a po dlhých, teplých a slnečných dňoch sa k slovu opäť hlási jeseň. Tak, ako aj po minulé roky sme počas letných mesiacov pestovali okrasné dyne. Tohto roku k nám bola príroda mimoriadne štedrá a darovala nám takéto plody.

Veronika Motyľová (pre viac foto a anketu klikni na   "Pokračovanie" )

   


Pokračovanie ...

Autor: kron - Streda, 08.10. 2014 - 22:17:12
(Zobraziť celý článok | 1152 bajtov | Hodnotenie: 5)
 
 
 
V Pečovskej Novej Vsi natočia film s Vášáryovou
 
Informácie

V Pečovskej Novej Vsi natočia film s Milkou Vášáryovou.

Dospelá žena, ktorá sa snaží zmieriť so svojou rodinou. Žije v malom mestečku a jej vlastného syna vychováva sestra. Tento hlavný motív sa bude niesť novým pripravovaným filmom.Hlavnú postavu v ňom stvárni známa herečka a stálica slovenskej hereckej scény Milka Vášáryová. Jej hereckými kolegami by mali byť napríklad aj Milan Ondrík, Aniko Vargová či Kvetka Stražanová.


Pokračovanie ...

Autor: kron - Nedeľa, 17.08. 2014 - 22:50:58
(Zobraziť celý článok | 1278 bajtov | Hodnotenie: 0)
 
 
 
31 článkov (7 stránok, 5 článkov na stránku)
[ 2 | 3 | 4 ]
Prejsť na:
 
 
 
Počítadlo
 
Verejných návštev
stránok od 11.12.2011

[ Viac ]
 
 
 
Anketa
 
Ako sa Vám páči naša WEB stránka?

Slabá
Pekná
Veľmi peknáVýsledky
Ďalšie ankety

Hlasov 257
 
 
 
Počasie
 
Predpoveď počasia : www.meteo.sk
Fáza mesiaca


SATELITY
   SHMÚ       EUMETSAT
   
 
 
KALKULAČKA
 
Kalkulačka
 
 
 
 
 
Radio
 
Stanica:
Nie je voľba

<a href=''>Play Nie je voľba</a>
Hrať v samostatnom okne
 
 

OCHRANA OSOBNÝCH ÚDAJOV©2010
WWW.krehlik.eu WEBmaster: Krehlík Ján st.
Čas potrebný k spracovaniu stránky 0.27 sekúnd


   Admin
Infor. o registracii domeny